• چهارشنبه،02 آبان 1397
 • ورود
12°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 118
    کد: 156264
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
    با هدف رفاه حال رانندگان ناوگان باری اجرا شد؛

    احداث 25 ایستگاه حاشیه‌ای تخلیه و بارگیری کالا

    طی یک سال فعالیت دور جدید مدیریت شهری، 62 شرکت، 7226 دستگاه ناوگان باری و 5943 راننده فعال در حوزه حمل بار و کالای درون شهری ساماندهی شده و پروانه بهره‌برداری، فعالیت و اشتغال برای آنان صادر شد.
    احداث 25 ایستگاه حاشیه‌ای تخلیه و بارگیری کالا

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد گفت: 25 ایستگاه حاشیه‌ای تخلیه و بارگیری کالا ایجاد شده است.

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، حسین مختاری با بیان این مطلب، اظهار کرد: با هدف افزایش رضایتمندی و تامین رفاه حال رانندگان ناوگان باری، 25 ایستگاه حاشیه‌ای تخلیه و بارگیری کالا در حاشیه این مسیر با اعتبار 2 میلیارد ریال احداث شده است. وی افزود: افزایش تعداد ایستگاه‌های حاشیه‌ای تخلیه و بارگیری کالا در حاشیه مسیر خط 3 بی.آر.تی در دستور کار قرار دارد واحداث 50 ایستگاه دیگر نیز تا پایان سال برنامه ریزی شده است مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد به تشریح عملکرد یک ساله این سازمان پرداخت و بیان داشت: طی یک سال فعالیت دور جدید مدیریت شهری، 62 شرکت، 7226 دستگاه ناوگان باری و 5943 راننده فعال در حوزه حمل بار و کالای درون شهری ساماندهی شده و پروانه بهره‌برداری، فعالیت و اشتغال برای آنان صادر شد.

    مختاری به احداث و بهره‌برداری از 2 توقفگاه عمومی ناوگان باری و ماشین‌آلات اشاره کرد و افزود: این 2 توقفگاه به مساحت 17 هزار مترمربع و با اعتبار 8 میلیارد ریال راه اندازی شده است.

    وی با اشاره به تجهیز، تعمیر و نگهداری از 3 توقفگاه عمومی ناوگان باری اظهار کرد: این 3 توقفگاه در فضایی به مساحت 60 هزار مترمربع احداث و با اعتبار 55 میلیارد ریال تجهیز شده است.

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در خصوص برگزاری 55 دوره آموزشی، گفت: این دوره‌های تخصصی ویژه فعالان حوزه حمل و نقل بار و کالای درون شهری برگزار شد و طی آن 8335 نفر آموزش دیدند.

    مختاری ادامه داد: طی یک سال گذشته 25 هزار و 773 دستگاه ناوگان فاقد گواهی معاینه فنی اعمال قانون شدند. همچنین تعداد 9407 ناوگان باری سنگین به علت توقف در معابر و محله‌های مسکونی نیز اعمال قانون شده و این خودروها به توقفگاه‌های عمومی ناوگان باری سازمان هدایت شدند.

    وی به برگزاری 36 جلسه هیات انضباطی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات اشاره کرد و گفت: این جلسات برای بررسی 323 پرونده رانندگان ناوگان باری و شرکت‌های تحت نظارت سازمان تشکیل شد.

    مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین طی یک سال فعالیت دور جدید مدیریت شهری، به تخلفات اضافه تناژ تعداد 12 هزار و 300 ناوگان سنگین باری رسیدگی شد و این مهم با استفاده از 5 اکیپ بازرسی مجهز به باسکول های سیار محقق گردید.

    مختاری با اشاره به صدور 11هزار و 778 مجوز مدت دار و 635 مجوز موردی جهت تردد در محدوده‌های زمانی و مکانی شهر، توضیح داد: علاوه بر این برای 200 ناوگان حامل سپتاژ فاقد پروانه مدرک صادر شد و 60 ناوگان ساماندهی گردید. علاوه بر این، این تعداد ناوگان به سامانه مکان یابی خودکار (AVL) مجهز شدند.

    وی به ساماندهی 155 خودرو یدک کش و خودروبر اشاره کرد و ادامه داد: این خودروها در قالب 15 شرکت ساماندهی شدند. همچنین شماره تلفن دفاتر و شرکت های غیرمجاز یدک کش از سامانه 118 حذف گردید.

    به گفته وی بروز رسانی سامانه جامع حمل و نقل بار و تهیه نرم افزار همراه (Application) نظارت و بازرسی و ثبت نام از 508 متقاضی نوسازی ناوگان فرسوده باری سبک و نوسازی 50 دستگاه ناوگان باری از دیگر اقدامات سازمان مذکور است.

     

    تعداد بازدید: 118
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,285,377
  تعداد بازدید امروز : 205
  تعداد بازدید دیروز : 649
  آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/08/01
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد